Zanim zadzwonię do klienta robię to zawsze – bez tego nie zrobię leada

Blog

Generowanie leadów poprzez telemarketing to prawdziwa sztuka. Sukces nie przychodzi łatwo, ale dzięki odpowiednim praktykom, możesz znacząco zwiększyć swoje szanse na sukces. Dziś chcę się z Tobą podzielić kilkoma sprawdzonymi technikami, które stosuję zawsze przed wykonaniem połączenia.

Tags

Strefa konsultanta
05 lipca 2023
Przygotowanie – klucz do sukcesu

Zanim zadzwonisz do klienta, musisz dobrze poznać jego profil. Im lepiej zrozumiesz swojego rozmówcę, tym łatwiej będzie Ci dopasować ofertę do jego potrzeb. Wyszukuj informacje o branży, w której działa firma, o jej produktach i usługach, a także o konkurencji. Zrozumienie kontekstu biznesowego klienta może przynieść Ci ogromne korzyści podczas rozmowy.

Personalizacja – Twój sekretny atut

Nikt nie lubi czuć się jednym z wielu. Dlatego, zawsze staram się dostosować swoje podejście do konkretnej osoby, z którą rozmawiam. Czy Twoje dane wskazują na to, że klient preferuje krótkie, konkretne rozmowy, czy może lubi długie, szczegółowe dyskusje? Stosując odpowiedni styl komunikacji, zwiększasz swoje szanse na sukces.

Scenariusz – mapa Twojej rozmowy

Scenariusz rozmowy to nie jest sztywny schemat, którego musisz się trzymać za wszelką cenę. To raczej mapa, która pomoże Ci nie zgubić się w toku rozmowy. Przygotuj główne punkty, które chcesz poruszyć, ale pamiętaj o elastyczności – to Ty prowadzisz rozmowę, a nie scenariusz!

Ustalenie celu rozmowy

Czy jasno wyznaczasz sobie cel każdej rozmowy? Jeśli nie, to zdecydowanie powinieneś to zmienić. Czy chcesz, aby klient zapisał się na spotkanie? Czy chcesz, aby podzielił się dodatkowymi informacjami? Czy może chcesz, aby zgodził się na otrzymywanie newslettera? Precyzyjnie zdefiniowany cel rozmowy pomoże Ci skierować rozmowę w odpowiednim kierunku.

 

Empatia – klucz do budowania relacji

Pamiętaj, że po drugiej stronie jest człowiek. Dlatego ważne jest, aby pokazać empatię i zrozumienie dla jego sytuacji. Zawsze staram się słuchać, a nie tylko mówić. To pozwala mi lepiej zrozumieć potrzeby i oczekiwania klienta, co z kolei pomaga mi lepiej dopasować moją ofertę.

 

Podsumowując, przed każdym połączeniem powinieneś poświęcić czas na przygotowanie i zrozumienie swojego rozmówcy. Personalizacja podejścia, przygotowanie elastycznego scenariusza rozmowy, wyznaczenie celu i wykazanie empatii mogą znacząco zwiększyć Twoje szanse na zamianę rozmówcy w lead. 

 

Pamiętaj, że telemarketing to nie tylko sprzedaż, ale przede wszystkim budowanie relacji. Pokaż swojemu rozmówcy, że jest dla Ciebie ważny, a zyskasz nie tylko lead, ale być może lojalnego klienta na długie lata. Przy telemarketingu, tak jak w wielu innych dziedzinach, praca domowa jest kluczem do sukcesu. Więc zanim podniesiesz słuchawkę, upewnij się, że jesteś dobrze przygotowany.

 

Powodzenia!