Wzrost tempa potwierdzania zamówień przedpłaconych o 86% w 2 tygodnie

Case study

Czasami w dobrze funkcjonujących firmach trafiamy na takie zagwozdki, które pomimo, że są trudne, uwielbiamy je rozwiązywać. Szczególnie, kiedy wyniki przerastają oczekiwania nasze i klienta. Zobacz co udało się nam osiągnąć we współpracy z naszym partnerem z branży kosmetycznej.

30 marca 2023
Kiedy klient przychodził do nas…

Nasz Partner, z którym współpracowaliśmy sprzedażowo, borykał się z 2 dużymi problemami przy skalowaniu dobrze prosperującej działalności (skalowanie sprzedaży kosmetyków). Pomimo bardzo wysokiej marży na produkcie, trudno było określić, skąd tak naprawdę biorą się największe przychody – czyli który kanał jest najbardziej efektywny, kto realizuje najlepsze wyniki, a także jakie wskaźniki brać pod uwagę w celu rozwoju systemów sprzedaży, która zaczynała nabierać tempa, jednak była zasypywana lawinowo rosnącymi problemami technicznymi.

Po naszej analizie…

Nasza analiza wykazała z jakimi głównymi problemami Partner miał do czynienia: a) brak możliwości czytelnego i b) szybkiego mierzenia rezultatów oraz brak podglądu w czasie rzeczywistym prowadzonych działań przez zespoły zdalnych handlowców. 

 

Raportowanie rozmów handlowych odbywało się wyłącznie w arkuszach xls, co było niedokładnie, obszerne i niejednokrotnie wielu handlowców zapominało raportować pracę. Partner nie miał również żadnej możliwości weryfikacji rozmów z klientami, gdyż handlowcy pracowali na systemie “manualnym”, na własnych telefonach komórkowych. 

 

Po analizie przedwdrożeniowej zdecydowaliśmy, że proponujemy Partnerowi dedykowane rozwiązania technologiczne, autorski system call center oraz automatyzację dużego obszaru procesów, które były wykonywane manualnie i nieefektywnie.

Wdrożyliśmy…

Na początku wdrożyliśmy system call center, z pełnym automatycznym raportowaniem wyników sprzedażowych oraz podglądem na pracę każdego handlowca. Jednocześnie zaimplementowaliśmy autorskie voiceboty, które optymalizowały czas nawiązywania połączeń z klientami a także potwierdzały złożenie zamówienia, bez konieczności angażowania w te powtarzalne procesy pracowników.

Udało się nam…

Dzięki automatyzacji uzyskaliśmy po 14 dniach dla naszego Partnera 12% wzrost tempa obsługi zamówień opłaconych i 86% wzrost tempa potwierdzania zamówień przedpłaconych, co jednoznacznie przyniosło wzrost zysków przy optymalizacji czasu pracy handlowców, którzy oddając manualne taski skupili się na sprzedaży docelowej. 

 

Wszystkie rozmowy były nagrywane, a ich odsłuchiwanie również powierzyliśmy technologii – dzięki której analiza tysięcy rozmów handlowych prowadzonych każdego dnia była możliwa do wykonania w czasie rzeczywistym, zaledwie kilka sekund po każdej zakończonej rozmowie handlowej.