Nie nadaję się – jak przełamać się i poradzić sobie w rozmowie z klientem?

Blog

Pamiętam swoje początki jako konsultant telefoniczny. Miałem te same obawy co Ty. “Nie nadaję się”, “co ja tu robię” – te myśli pojawiały się w mojej głowie zbyt często. Ale wiesz co? Przeszedłem przez to, doświadczyłem tych wyzwań i… przetrwałem. Chcę podzielić się z Tobą moimi radami, jak przełamać się i poczuć pewność siebie podczas rozmowy z klientem.

Tags

Strefa konsultanta
15 października 2023
Wszyscy zaczynamy od zera

Nie możesz oczekiwać, że od razu będziesz mistrzem w tym, co robisz. Każdy, nawet najbardziej doświadczony konsultant, miał kiedyś swoje pierwsze dni w pracy i poczucie niepewności. Ważne jest, aby dać sobie czas i pozwolić sobie na popełnianie błędów. To część procesu uczenia się!

Nie jesteś sam

Twoja niepewność wynika z tego, że czujesz się zagubiony. Ale wiesz co? Masz cały zespół dookoła, który chętnie Ci pomoże. W INVO CALL zawsze możesz liczyć na wsparcie kolegów. Jeśli czujesz się przytłoczony, poproś kogoś o pomoc. Wspólnie poradzicie sobie z każdym wyzwaniem!

Poznaj swojego klienta

Zrozumienie klienta to klucz do skutecznej rozmowy. Współczuj, słuchaj uważnie i dostosuj się do jego potrzeb. Gdy zrozumiesz, czego potrzebuje Twój klient, łatwiej będzie Ci nawiązać z nim relację i przekonać go do Twojej oferty.

 

Małe sztuczki, które robią różnicę
  • Oddychaj głęboko. Zanim zadzwonisz, zrób trzy głębokie wdechy. To pomoże Ci się uspokoić.
  • Przygotuj się. Znajomość produktu czy usługi, którą oferujesz, daje pewność siebie.
  • Nie bój się powiedzieć “nie wiem”. Lepiej przyznać się do braku wiedzy i obiecać, że sprawdzisz, niż próbować się wykręcić.
  • Wierz w siebie. Nawet jeśli nie czujesz pewności siebie, udawaj, że jesteś pewny siebie. Z czasem stanie się to naturalne.
Wspólnie tworzymy INVO CALL

To więcej niż praca – to pasja, to misja. Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia, chętnie Cię wysłuchamy. Jesteśmy tu, aby pomóc Ci stać się lepszym konsultantem. Dzięki wsparciu INVO CALL, możesz zyskać pewność siebie, jakiej potrzebujesz, aby osiągnąć sukces w rozmowach z klientami.

Wiem, że to nie łatwe, ale wierzę w Ciebie i wiem, że dasz radę. Zawsze pamiętaj, że w INVO CALL jesteśmy jedną wielką rodziną, gotową Ci pomóc na każdym kroku. Więc rusz głową do góry, oddychaj głęboko i dzwoń!