Kilkadziesiąt osób miesięcznie zatrudnianych w całej Europie

Case study

Codziennie mamy twardy orzech do zgryzienia, w jaki sposób jeszcze lepiej skalować biznes i póki co musimy nieskromnie się pochwalić, że wychodzi nam całkiem nieźle. Liczba naszych pracowników i jednocześnie zyski się mnożą, a to wszystko jest swego rodzaju kołem zamachowym biznesu. Zobacz, jak w ten sam sposób pomogliśmy naszemu klientowi.

04 marca 2023
Kiedy klient przychodził do nas

Nasz dział sprzedaży nawiązał kontakt i zaproponował współpracę jednemu z Partnerów poszukujących pracowników w całej Europie. Po wstępnej rozmowie usłyszeliśmy, że współpraca z obszaru HR (rekrutacji pracowników) nie wchodzi w grę. Zewnętrzne usługi rekrutacyjne są dla Partnera bardzo drogie – prawie każda oferta, którą Partner otrzymał od firm zajmujących się usługami HR, wynosiła minimum 16% wynagrodzenia rocznego kandydata, bądź minimum 1,5-krotność jego wynagrodzenia miesięcznego. 

 

Przy bardzo niskiej marży Partner nie mógł sobie pozwolić na pracę z takimi firmami – a jednocześnie pilnie potrzebował wsparcia w skalowaniu swojego przedsiębiorstwa o minimum 40 pracowników w skali miesiąca na aż 10 rynkach EU.

Po naszej analizie

Analizując proces pozyskiwania kandydatów przez Partnera, zauważyliśmy, że wiele procedur nie jest zoptymalizowanych, a także brak jest dedykowanych osób ze znajomością języków obcych do prowadzenia procesu rekrutacji międzynarodowej.

 

Co więcej, cały proces rekrutacji prowadzony był manualnie i w oparciu o podpisywanie omów z kandydatami w formie fizycznej (papierowej), przez co koszty rekrutacji wykraczały poza budżet na nią przeznaczony. Dodatkowo partner mierzył się z problemem rotacji, ale i ten problem udało się nam rozwiązać.

Wdrożyliśmy

Zdecydowaliśmy, że przedstawimy klientowi najbardziej optymalny i sprawdzony przez nas model pozyskania kandydata – w pełni zdalną rekrutację, podpisywanie umów, cały payroll i automatyczne raportowanie pracy pracownika przez nasz autorski system invoHR. 

 

Wdrożyliśmy rozwiązanie, dzięki któremu kandydaci w zaledwie 10 minut (tuż po decyzji o zatrudnieniu), mogli samodzielnie uzupełnić własne dane w systemie, na bazie których automatycznie generowała się umowa i pozostałe dokumenty, które podpisywane były przez obie strony zupełnie elektronicznie. 

 

Model rozliczenia jaki zaproponowaliśmy w pełnym outsourcingu usług HR, był o 50% bardziej atrakcyjny cenowo, niż najtańsza oferta od zewnętrznych firm HR, które Partner do tej pory otrzymywał. 

 

Daje to sporo do myślenia.

Udało się nam

Powstał w pełni automatyczny procesu zatrudnienia, Partner wyoutsourcował do nas cały proces rekerutacji. Nasza współpraca ewoluuje do dzisiaj, gdzie od ponad roku, dostarczamy w pełni kompleksową usługę pośrednictwa pracy, zatrudniając kilkadziesiąt osób miesięcznie w całej Europie, prowadząc wszystkie procesy HR: publikowanie ofert pracy, wywiady z kandydatami, przygotowanie i podpisanie dokumentacji, przygotowanie do szkoleń, pełny proces onboardingu praz onboardingu, oceny procesu rekrutacji oraz szkoleń wewnętrznych. 

 

Dodatkowo dostarczamy usługi IT service desk oraz helpdesk międzynarodowo – wyposażając pracowników w odpowiednio skonfigurowany sprzęt, zgodnie z wymogami naszego Partnera.

 

Ty też możesz osiągać takie efekty we współpracy z nami. Daj nam znać czego potrzebujesz, a my przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę.

 

Skontaktuj się z nami.