Pozyskiwanie klientów na własną rękę nie działa? Wiemy dlaczego…

Blog

Twoja firma może oferować najlepsze produkty lub usługi na świecie, jednak zyski będą przeciętne lub żadne. Na pewno zdajesz sobie sprawę ile mankamentów masz w swojej ofercie, więc powinieneś zachować pokorę i ciężko nad nią pracować. Gdzie wtedy jednak czas na to, żeby szukać nowych klientów, wychodzić naprzeciw oczekiwaniom ludzi? Szukanie klientów na własną rękę nie zadziała prawie zawsze, a dzisiaj dowiesz się dlaczego.

Tags

Obiekcje
16 października 2022

To tak jak pisanie książek lub wierszy do tzw. szuflady. Możesz być najlepszym artystą na świecie, natomiast kiedy nikt się o tym nie dowie, nikt też nie będzie w stanie tego podziwiać i docenić. Tak samo jest ze sprzedażą. Co gorsza, od tego zależy być albo nie być Twojej firmy.

Nie musisz umieć pozyskiwać klientów bo nikt tego od Ciebie nie oczekuje…

Czym charakteryzuje się świetny stolarz? Doskonale włada wszelkimi narzędziami i tworzy rzeczy z drewna, które zachwycają. Z drugiej strony, czy ktoś uzna go za kiepskiego, kiedy okaże się, że nie może odnaleźć klientów na swoje usługi? Na pewno nie. Dobry przedsiębiorca wie, jakimi ludźmi się otaczać, a także z jakich usług b2b korzystać, aby jego biznes dobrze prosperował. Ty musisz tak samo.

Jesteś osobą, która dba o dziesiątki różnych obowiązków i utrzymywanie dobrych kontaktów z klientami może być jednym z nich, natomiast nie zawsze będzie element, w którym będziesz mocny. Dlaczego? Bo nie musisz… możesz mieć od tego osoby, które zajmą się tym za Ciebie. Ty powinieneś skupić się na tym, co robisz najlepiej. Na swoich usługach, swoich produktach i swoich specjalistach.

“Mój zespół sobie sam z tym poradzi”

Bardzo często słyszymy, że ktoś odpowiada nam na naszą ofertę twierdząc, że jest w stanie pozyskać sobie klientów wewnętrzne. Problem polega na tym, że jest to możliwe wtedy i tylko wtedy, kiedy posiadasz odpowiedni zespół specjalistów ds. sprzedaży, a przy tym mają oni wymagane doświadczenie oraz umiejętności. Własny dział sprzedaży to ogromny koszt, na który stać tylko duże firmy, a w niektórych sytuacjach będzie to duże ryzyko. 

Budowa swojej sprzedaży wewnątrz biznesu to dobry pomysł, ale powinien być traktowany raczej jako kolejny krok, a nie ten pierwszy podczas gdy klientów zupełnie brak. Co ciekawe, współpracujemy też z firmami, które realizują własną sprzedaż, jednak nie zmienia to faktu, że korzystają z naszego wsparcia. Duża świadomość w tym temacie bardzo pomaga zrozumieć to, że pozyskiwanie klientów to ważna, ale i konieczna inwestycja. Nie możesz przecież liczyć tylko na szczęście i polecenia. Pamiętaj, że trwa spory kryzys i działania z zakresu new business mogą nie być aż tak łatwe.

Nie kombinuj - zleć pozyskiwanie klientów na zewnątrz

Kiedy współpracujesz z takimi firmami jak nasza zyskujesz wiele. A to nie tylko klienci, ale też ogromny spokój. Nie musisz już się martwić tym, że braknie Ci zainteresowanych Twoją ofertą. Dysponujemy zespołem specjalistów, a Ty otrzymasz gotowe dane kontaktowe do przedstawienia swoich produktów lub usług. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam czego dokładnie potrzebujesz, a my powiemy, jak możemy Ci pomóc. Rozwiążemy Twój problem wspólnie i dobierzemy takie narzędzia, dzięki którym Twój biznes wyniesie Cię ponad konkurencję.